Jak sprawdzić adres IP swojego urządzenia?

Adresy IP służą do identyfikacji urządzeń podłączonych do sieci. Czasami jest używany do śledzenia lokalizacji urządzeń ze względu na fakt, że każde urządzenie ma unikalny adres IP.

Aby Twoje urządzenie mogło połączyć się z innym urządzeniem, musi udostępnić mu adres IP. Możesz użyć tej sztuczki, jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój adres IP jest udostępniany innemu urządzeniu w Twojej sieci.

Ta sztuczka jest pomocna w monitorowaniu, czy w Twojej sieci są podłączone nieautoryzowane urządzenia.

Dlaczego powinieneś regularnie sprawdzać swój adres IP

Adresy IP są istotną częścią Twojej tożsamości online. Jeśli zauważysz, że Twój adres IP się zmienił, może to oznaczać, że ktoś może próbować ukraść Twoją tożsamość.

Chociaż łatwo jest założyć, że jesteś jedyną osobą, która korzysta z ich połączenia internetowego, istnieje wiele różnych powodów, dla których ktoś inny może również korzystać z Twojego.

Aby uchronić się przed potencjalną kradzieżą tożsamości lub oszustwem, regularnie sprawdzaj swój adres IP i upewnij się, że jest taki sam jak wcześniej.
Jak w łatwy sposób sprawdzić swój adres IP?

Niestety – zła informacja jest taka, że nie istnieje prosta komenda, skrót klawiszowy czy opcja w panelu sterowania typu pokaż moje IP. Aby łatwo sprawdzić publiczne widoczne i ukryte adresy IP, możesz skorzystać ze strony internetowej o nazwie What.CD.

What.CD umożliwia użytkownikom wyszukiwanie ich adresów IP, widocznych lub nie, a nawet ich zmianę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest to niezwykle pomocne narzędzie dla specjalistów od marketingu, którzy szukają konkretnego adresu IP, którego potrzebują do każdego projektu, nad którym pracują.

Omówimy niektóre bezpłatne narzędzia, których możesz użyć, aby uzyskać informacje o swoim adresie IP w Internecie, a także inne wskazówki, które mogą pomóc Ci uzyskać więcej z tych informacji, niż byłaby w stanie zrobić przeciętna osoba.

Czy można zmienić adres IP urządzenia?

Adres IP to unikalny identyfikator nadany Twojemu urządzeniu przez dostawcę usług internetowych (ISP). Jest to liczba, której komputery używają do wzajemnej identyfikacji.

Niektórzy dostawcy usług internetowych oferują opcję zmiany adresu IP, co pozwoli na dostęp do różnych treści w Internecie. Można to zrobić za pomocą serwera proxy lub oprogramowania VPN.

 

Author: kredyt-samochodowy24.pl