Jak odpowiednio zadbać o samochód – car detailing

Czyste auto to duma jego właścicieli. Często jednak pomimo wizyt na myjni samochód wciąż nie jest tak czysty, jak tego oczekują jego posiadacze. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi polegające na niezwykle dokładnym czyszczeniu auta, zarówno jego wnętrza jak też zewnętrznej karoserii.

Jak przeprowadza się car detailing?

Poza samym odkurzaniem czy myciem karoserii car detailing obejmuje znacznie więcej czynności. Jeśli chodzi o wnętrze, to zazwyczaj w skład czyszczenia wchodzi również dokładne pranie zarówno foteli jak i tapicerki znajdującej się wewnątrz, jak na przykład wykładziny podłogowe. W bardzo wielu sytuacjach dokładne wyczyszczenie samochodu wymaga również wymontowania foteli na czas trwania zabiegów. Konieczne jest również dokładne wyczyszczenie wszelkich elementów wnętrza, czyli kokpit, gałki dźwigni zmiany biegów i wielu podobnych. Ze względu na różnorodność materiałów, stosowanych do ich produkcji, konieczne jest zastosowanie również odmiennych środków do ich wyczyszczenia. Szczególną  uwagę poświęca się zakamarkom, takim jak wloty powietrza, które wymagają wielu starań, aby dokładnie je wyczyścić. Jednak poświęcony czas skutkuje piękny autem, często wyglądającym niemalże jak nowe.

Zewnętrzna karoseria również poddawana jest wielu specjalistycznym zabiegom. Chodzi przede wszystkim o jej bardzo dokładne umycie i przywrócenie jej odpowiedniego blasku. Stosuje się specjalistyczne środki jak również sprzęty do polerowania lakieru. Niezwykle często również wykorzystuje się specjalne produkty w celu wykonania powłok ochronnych lakieru, jak na przykład ceramiczną. Bardzo dobrze chronią one przed wpływem czynników zewnętrznych i sprawiają, że auto znacznie dłużej prezentuje się odpowiednio.

Koszty szczegółowego czyszczenia

Jeśli chodzi o koszty związane ze szczegółowym czyszczeniem auta, to są one uzależnione przede wszystkim od zakresu wykonywanych prac. Często klienci decydują się na wykonanie niektórych czynności. Jeśli chodzi na przykład o polerowanie lakieru cena takiej usługi zaczyna się od kilkuset złotych. Zazwyczaj zależy od stanu karoserii jak również oczekiwań klienta. Jeśli chce on usunięcia głębszych rys, wówczas musi się liczyć z wyższym kosztem, gdyż zabieg trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie. Jeśli klienci decydują się na zamówienie kliku usług w ramach jednego czyszczenia, wówczas zazwyczaj ich ceny stają się dla nich znacznie bardziej atrakcyjne. Jedno jest pewne – decydując się na skorzystanie z usług polegających na drobiazgowym czyszczeniu samochodu warto korzystać z usług sprawdzonych firm, polecanych przez zadowolonych klientów.

 

Author: kredyt-samochodowy24.pl